Půjčka na směnku z vlastních zdrojů

Půjčky na směnku z vlastních zdrojů představují nabídku soukromých osob či podnikatelů na úvěrovém trhu, kteří nabízejí prostředky ze svého. Jde tedy o soukromé poskytování peněz potenciálním dlužníkům . Ve své podstatě jde o podnikání a každý takový poskytovatel musí tuto svou činnost mít legálně podloženou, jinak se i dlužník vystavuje riziku trestního stíhání.

Princip půjčky na směnku z vlastních zdrojů
Princip půjčky na směnku z vlastních zdrojů je velmi jednoduchý. Investor zadá svůj inzerát s možností zapůjčení prostředků. Půjčka na směnku z vlastních zdrojů znamená, že peníze půjčuje přímo investor ze svého majetku a peníze budou vráceny i přímo této osobě. Jde o jakousi osobní půjčku mezi dvěma fyzickými osobami . Obvykle stačí předložit doklady totožnosti a výpis z registru dlužníků . Případně si tento výpis vyžádá sám poskytovatel půjčky. Následně je směnka sepsána a peníze předány.

Výhody půjčky na směnku z vlastních zdrojů
Výhodou půjčky na směnku z vlastních zdrojů je její nižší úroková sazba než u srovnatelné půjčky od nebankovních subjektů. Navíc je půjčka často velmi rychle vyřízena, protože soukromý investor , který peníze nabízí, je schopen velmi pružně reagovat na požadavky potenciálního dlužníka . Podmínky jsou vždy přesně stanoveny na směnce, takže dlužníka nemůže v průběhu splácení prakticky nic překvapit. Jde o velmi oblíbený a hojně využíván druh úvěrování, protože nabídka i poptávka po těchto produktech je opravdu široká.