Půjčky pro studenty

Půjčky pro studenty u nás zatím nemají tak zásadní uplatnění, ale s postupem času se jejich význam zvyšuje. Nyní jsou k dispozici určité náznaky, jak je možné studentské půjčky získat, ale jedná se o relativně složitý proces, kdy student musí spolupracovat se svými rodiči. Půjčky pro studenty jsou obvykle spojeny s vedením účtu v bance a jsou velmi závislé od možností, které student aktuálně má.

Princip půjčky pro studenty
Půjčky pro studenty je pro banky poměrně dost rizikovou záležitostí. Podle toho k ní také přistupuje. Podmínkou pro studentskou půjčku je vlastnictví účtu v bance. Dále je pak potřeba určitý dlouhodobý zůstatek a asistence rodičů . Ty se za svého studenta obvykle musí zaručit, protože není obvyklé, aby student mohl doložit svůj stálý příjem, čímž by samozřejmě pomoc rodičů nepotřeboval. Pokud však není student pro svou půjčku doložit stálý příjem, je nutné ručení rodičů.

Výhody půjčky pro studenty
Výhodnost půjček pro studenty spočívá v lepší úrokové sazbě , protože jde o státem podporované produkty. U studentské půjčky je navíc možné odložit splátky až na dobu, kdy student bude aktivním pracujícím. Studentské půjčky jsou obvykle velmi transparentní a podvodné praktiky se u tohoto druhu úvěrů často neobjevují.